Mládežnické týmy VK UP zahájily sezonu tradičně – soustředěním na Pastvinách

Areál Výcvikového střediska Univerzity Palackého ve Studenecké zátoce přehrady Pastviny ožil v polovině srpna díky přítomnosti desítek volejbalistek z mládežnických oddílů VK UP Olomouc. Konalo se zde tradiční týdenní soustředění, kterým byla zahájena nová volejbalová sezona.
Mladé naděje olomouckého klubu absolvovaly každý den v pěti tréninkových fázích různorodé sportovní činnosti. Tréninkový proces zvládly všechny věkové kategorie – od nejmladších žákyněk až po ty nejzkušenější, tedy juniorky. „Děvčata střídala tréninky technické, herní, kondiční a posilovací podle tréninkového plánu a tréninkovou dřinu měla zpestřenou vyjížďkami na kánoích po přehradě. Průběžně jsem se účastnila tréninků různých věkových kategorií a musím říct, že holky svědomitě makaly,“ pochvalovala si šéftrenérka mládeže VK UP Olomouc Aneta Tobiášová. Pro některé z holek to byl hektický začátek sezony, námaha byla po pár dnech znát a občas si vybrala svou daň v podobě přechodné únavy. „Délka fronty zájemkyň o ošetření před dveřmi naší zdravotnice mohla chvílemi soupeřit s délkou fronty hladovců před výdejním okénkem v jídelně,“ glosovala s úsměvem Toiášová. „Naštěstí jsme ale žádný vážný zdravotní problém řešit nemuseli. Všechny tréninky vedl a na zdraví a bezpečnost děvčat totiž dohlížel zkušený tým našich trenérek a trenérů,“ dodala s povděkem šéftrenérka.
Kvůli nepřízni počasí se letos nepodařilo odehrát obvyklý zápas extraligových žen VK UP Olomouc a TJ Sokol Šternberk, a tak děvčatům své volejbalové dovednosti předvedli alespoň trenéři, kteří sehráli dva doslova dechberoucí zápasy. „Pro ty nejmenší, kteří byli na Pastvinách poprvé a s volejbalem teprve začínají, byl určitě zážitek vidět trenérky a trenéry v akci. Ti starší si mohli ověřit, zda to, co po nich chceme, taky sami praktikujeme. Holky se rozdělily na dva fanouškovské tábory, povzbuzovaly jako o život a vytvářely skvělou atmosféru,“ vzpomíná Tobiášová.
Soustředění zakončilo posezení u ohně ve čtvrtek večer a závěrečný turnaj či zápas (to dle věkové kategorie) během pátečního dopoledne. „Domů jsme se rozjeli s vírou, že se na stejném místě potkáme i za rok a že následující sezona se bude co do průběhu vyvíjet lépe než ta uplynulá,“ uzavírá Aneta Tobiášová.