Derby Olomouce a Šternberka nabídlo dramatické momenty a třísetovou výhru favorita

V dohrávce 12. extraligového kola se v hale Univerzity Palackého střetly volejbalistky Olomouce a Šternberka. Derby dvou blízkých týmů sice skončilo očekávaným výsledkem 3:0 ve prospěch VK UP, zejména ve druhé sadě se však na palubovce děly věci.
Domácí lídr ligové tabulky od začátku utkání ukazoval, kdo je vysokým favoritem duelu. V prvním setu to bylo po šňůře servisů olomoucké kapitánky Valkové 8:0, Šternberk se pak díky polevení univerzity dostal do hry (12:6), následně dokonce třikrát snížil na rozdíl čtyř bodů (17:13, 19:15, 24:20), ale koncovku si účastník Ligy mistryň pohlídal. Po výsledku 25:20 vedly domácí volejbalistky 1:0.
I první výměny druhé části patřily Olomouci (5:2), Sokol už však ztratil ostych, při podání Herdové otočil (5:7) a následně šel dokonce do pětibodového vedení (7:12), které navíc dokázal udržovat (10:15). Když se vysokoškolačkám nedařilo umazat ztrátu ani v dalších výměnách (17:21), bylo jasné, že koncovka bude dramatická. Univerzita stáhla na 20:21, Šternberk kontroval (20:22), pak zase šturmoval domácí tým (23:22), ale první setbol přesto patřil hostům (23:24). Představení vrcholilo, Olomoučanky si postupně vypracovaly tři setboly, až ten poslední však vedl ke kýženému účinku a po výsledku 28:26 k vedení 2:0.
To však byla labutí píseň šternberského odporu. Útok VK UP začal hned s prvními výměnami třetí sady (7:2) a tentokrát se nemínil zastavit. Po servisech Pilepičové to bylo 17:4 a zdálo se být jen otázkou výsledného skóre, jak bude účet setu vypadat. Sokol znovu zabojoval (21:16), na víc už to ale nestačilo. Olomoucká výhra 25:18 zpečetila „povinné“ vítězství favorita v poměru 3:0.
„Za dnešní výkon můžu našemu mladému týmu jen poděkovat. Holky předvedly hezké výměny i zákroky. Druhý set mohl být náš, ale rozhodla zkušenost Olomouce. Ve třetí sadě na nás pustili na podání těžkou váhu v podobě Pilepičové, která nás doslova rozbombardovala. Přesto holky chválím,“ řekl trenér hostí Jan Drešl.
„Nebyl to moc pěkný zápas, byla v něm spousta nevynucených chyb. Začali jsme dobře, potom jsme polevili a postupně se kvůli tomu dostali do křeče. Na druhou stranu musím holky trochu omluvit, za poslední týdny toho mají hodně za sebou včetně cesty do Itálie na Ligu mistryň. Nemůžu jim vytknout ztrátu bojovnosti a chuti, spíš koncentrace. Teď je před námi alespoň pár málo dní odpočinku, snad si odfrkneme a půjdeme dál,“ věří kouč vysokoškolaček Petr Zapletal.
V pátek 4. prosince bude v rámci dohrávaného 6. kola extraligy hostit Šternberk od 17 hodin Olymp Praha a Olomouc se ve stejný čas představí v Prostějově.

VK UP Olomouc – TJ Sokol Šternberk 3:0 (20, 26, 18)
Rozhodčí: Ištvanech, Kavala
Čas: 76 minut
Diváků: 0
Olomouc: Madsenová, Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, libero Kulová. Střídaly: Kamidinová, Zilbermanová.
Šternberk: Látalová, Kneiflová, Šmídová, Herdová, Kořínková, Wańczyková, libero Slavíková. Střídaly: Jarošová, Vyjídáková.

DSC06385 DSC06384 DSC06381 DSC06375

3 komentáře: „Derby Olomouce a Šternberka nabídlo dramatické momenty a třísetovou výhru favorita

 • 2.12.2020 (7:20)
  Permalink

  To drama ve druhém setu mě trochu zaraxilo. Zejména s výhledem na zápas v Liberci.

  • 2.12.2020 (12:11)
   Permalink

   Za 8 dní odehrály děvčata v základu 5 zápasů plus cesta do Italie a zpět. Pondělní zápas s Prostějovem odehrály výborně, ten úterní se Šternberkem ukázal, že náš úzký kádr to fyzicky těžko sám utáhne a jediné možné střídání druhého libera za jednu smečařku to neřeší. Možná by se dalo vytáhnout jednu smečařku ze Sokola, otázkou je jak moc by to pomohlo. Holky byly evidentně unavené, bylo to vidět zejména na obou smečařkách a nahrávačce. Mám dokonce dojem, že Katka dvakrát nahrávala na kůl kde místo smečařky bylo druhé libero samozřejmě s nulovým efektem.
   První zápas ze dvou které se teď z rozhodnutí svazu budou budou hrát určitě zvládneme, ten druhý už s velkými otazníky. Pokud se na ten včerejší zápas díval trenér Gálik (Dukla), tak si musel mnout ruce. Liberec je odpočinutý, odehrál proti nám minimum zápasů, je taky letos hodně dobře poskládaný a koupená Ruska z Novgorodu podstatně posílila jeho útok, který v posledním zápase v Brně zkušené Šelmy přehrál bez ztráty setu.
   Nezbývá než věřit, že trenér Zapletal na další dvojzápas holky připraví a do pátku si odpočinou.

Komentáře nejsou povoleny.