Úspěšný návrat z Itálie: Prostějov porážíme ve třech setech

Jen pár dní po návratu z italského turnaje série Ligy mistryň se volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc vracejí do ligového kolotoče hned domácím dvojzápasem. V jeho první části hostily v rámci 15. kola nejvyšší domácí soutěže svého největšího rivala z posledních let Prostějov a udělily mu rychlou hodinovou lekci s jednoznačným výsledkem 3:0.
Po vyrovnaných úvodních výměnách šly jako první do vedení domácí hráčky (8:5) a přinutily trenéra hostí k oddechovému času. Náskok Olomouce však narůstal i nadále (12:7, 20:13) a první set byl nakonec snadnou kořistí favorita – 25:18.
Do začátku druhého dějství se vysokoškolačky opřely ještě o něco více (5:1, 11:5) a po sérii servisů Schlegelové vedly už 16:6. Pohodlný polštář minimálně sedmi bodů si univerzita dokázala udržet a sadu nakonec získala poměrem 25:15.
Prostějovanky si špatný moment vybraly i na začátku třetí části duelu a záhy prohrávaly 2:9. Bodová sprška Hanaček se pak sice přitlumila (12:8, 13:10), stále se však hrálo podle olomouckých not. Při podání Nové navíc náskok VK UP narostl zpět na 21:10 a po výsledku 25:14 se za hodinu hry radoval domácí tým ze zaslouženého vítězství 3:0.
„Soupeř nás jasně přehrál ve všech herních činnostech. Byl o třídu lepší hlavně na přihrávce a servisu a po zásluze zvítězil,“ uznal trenér hostí Ĺubomír Petráš.
„Chválím děvčata, že to zvládla po taktické stránce, když plnila to, co jsme si řekli u videa. Měli jsme velmi dobrou obranu a dnes také útok, na kterém pořád pracujeme. V prvním setu Prostějov trochu kousal, pak jsme jeho odpor překonali i kvalitním servisem,“ konstatoval olomoucký kouč Petr Zapletal.
Už zítra, v úterý 1. prosince přivítají vysokoškolačky v předehrávce 12. ligového kola opět od 17 hodin dalšího regionálního rivala Sokol Šternberk.

VK UP Olomouc – VK Prostějov 3:0 (18, 15, 14)
Rozhodčí: Možnár, Kubinec
Čas: 61 minut
Diváků: 0
Olomouc: Madsenová, Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, libero Zilbermanová. Střídala: Kamidinová.
Prostějov: Jurčíková, Šípová, Fričova, Kvapilová, Kopáčová, Pluhařová, libero Stavinohová. Střídaly: Dvořáčková, Weidenthalerová, Kožoušková.

DSC06372 DSC06371 DSC_7596

1 komentář: „Úspěšný návrat z Itálie: Prostějov porážíme ve třech setech

  • 1.12.2020 (13:21)
    Permalink

    Naše velmi slušná hra na všech postech, což je obzvláště potěšující. Po našem zápase jsem si přepnul na Brno s Libercem. Šelmy si v podstatě ani nečuchly. Do Liberce za poslední roky přestoupily nejlepší hráčky z Olympu ( Dostálová, Kopecká), z Přerova ( Kohoutová, Svobodová) a naposledy Trnková z Olomouce. Trenér Gálik to má velmi dobře poskládané. Pokud budeme chtít v sobotu v Liberci uspět musí holky solit servis aby nemohly útočit jejich střeďačky Kohoutová a zejména Trnková.

Komentáře nejsou povoleny.