Volejbalistky Olomouce letos poprvé prohrály, z Liberce vezou aspoň bod

Den po hladké výhře v Prostějově cestovaly volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc na druhý konec republiky do Liberce. V utkání 16. ligového kola proti rozjeté Dukle utrpěly vysokoškolačky první ligovou porážku, domů alespoň vezou po výsledku 2:3 jeden bod.
První set utkání dvou nejúspěšnějších týmů předchozích kol přinesl v Liberci dlouhou přetahovanou o každou výměnu. Do koncovky šly v lepší pozici domácí volejbalistky (20:14), hosté se ale nevzdávají, Pilepičová dává Dukle dvě esa a je to 21:17. Olomouci skákaný servis vychází a další eso přidává Schlegelová (21:22). Po otočení však přichází na podání domácí Kohoutová a dvěma esy ukončuje první set – 25:21.
Druhé dějství načaly lépe liberecké hráčky (10:5), brzy však přišla olomoucká odpověď (13:15). Stále se však bojuje kolem vyrovnaného stavu (20:19), ale tentokrát patří koncovka univerzitě.
Vstup do třetího setu se vůbec nepovedl domácí Dukle (1:4, 2:6). Domácí sice stáhli několikrát na rozdíl jediného míče (9:10, 19:20) a v koncovce dokonce vyrovnali (22:22), tři chyby Liberce však znamenaly opět výsledek 22:25.
Čtvrtou sadu vzala do svých rukou domácí Kvapilová, po jejímž servisu to bylo 10:4. Hosté sice dokázali korigovat na 14:12, ale Dukla několika bloky zvýšila na 23:15 a čtvrtý set ukončila symbolicky útokem po lajně Kvapilová na 25:16.
V tiebreaku si oba týmy hlídaly svou ztrátu do stavu 4:4. Při podání Kvapilové však Dukla zvýšila na 8:5 a po dalším libereckém bodu přišel olomoucký oddechový čas. Ten ale hostům nepomohl a po výsledku 15:8 zůstaly dva body na severu Čech.
„Myslím, že jsme po dlouhé době odehráli těžký zápas v české lize. Čekali jsme, že Liberec bude silný na bloku. Utekly nám ve čtvrtém i v pátém setu nějaké příjmy, a to bohužel rozhodlo. Nepřihráli jsme si, dostali moc es, což rozhodlo o zápase,“ konstatoval trenér VK UP Petr Zapletal.
„Určitě super vítězství. Byl to pro nás čtvrtý zápas během sedmi dnů a malinko jsme si nechali utéct vedení ve čtvrtém setu, což mě mrzí, protože jsme mohli vést dva nula. Je škoda, že to vyšlo na druhý hrací den, protože jak na nás, tak i na Olomouci se projevila únava a mohlo to být kvalitnější utkání,“ řekl domácí kormidelník Libor Gálík.
Další extraligové utkání čeká Olomoučanky v sobotu 19. prosince, kdy budou doma od 17 hodin hostit brněnské Královo Pole.

VK Dukla Liberec – VK UP Olomouc 3:2 (21, -22, -22, 16, 8)
Rozhodčí: Hladišová, Poláček
Čas: 120 minut
Diváků: 0
Liberec: Bajuszová, Jemelinová, Trnková, Kvapilová, Svobodová, Kohoutová, libero Dostálová. Střídaly: Kolářová, Ovečková, Šotkovská.
Olomouc: Madsenová, Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, libero Zilbermanová. Střídala: Kulová.

7 komentářů: „Volejbalistky Olomouce letos poprvé prohrály, z Liberce vezou aspoň bod

• 6.12.2020 (9:39)
    Permalink

Byl to pěkný duel. Ve druhém a třetím setu jsme Duklu přehrávali a jejich trenér začínal ztrácet nervy. O výsledku zápasu podle mě rozhodl servis. Je jasné, že smečované servisy sebou nesou vyšší riziko chyby, na druhé straně při povedeném podání spolehlivě zatlačí soupeře od sítě. My jsme tak vyrobili na servisu 13 chyb + 4 esa, soupeř jen 6 chyb a 12 es. Takový rozdíl musí být v konečném výsledku někde vidět.
    V 5 setu 2x zapracoval rozhodčí ve prospěch domácích. Nejprve to byl na síti hozený míč Trnkové, která si občas plete volejbal s házenou a pak servis Dukly, který byl uznán i když z videa je zřejmé, že byl za čárou. Naše hráčky byly na bodech hodně vyrovnané, což považuji za dobrou práci nahrávačky. Libero odvedlo v poli velmi dobrou práci, horší to dnes bylo na příjmu 6 bodových chyb.Rozdíl dobrých a chybných míčů má Dukla 47, my 21 což svědčí nevynucených chybách v náš neprospěch.

• 6.12.2020 (10:13)
    Permalink

V pohodě holky…. Stále jsme první noa cooo, no a cooo, no a coóó!!!

• 6.12.2020 (17:59)
    Permalink

Nechápu, proč se hrály před tím dva zápasy hned po sobě ( Šternberk a Prostějov), pak skoro týden nic a následně zase hned dva po sobě ( znovu Prostějov a Liberec). A teď zase skoro týden nic. To už jiné termíny nebyly ?

• 6.12.2020 (21:03)
      Permalink

Dva zápasy po sobě se hrajou kvůli testům na koronavirus – takhle stačí jeden test na dva zápasy.

• 14.12.2020 (12:49)
    Permalink

Prostějov je sice v současné chvíli na posledním místě extraligové tabulky, přesto se jeho fanoušek denně dovídá, co se v klubu děje. My jsme v extralize na prvním místě, ale admin klubu ( kdo to je nikdo neví) není schopen alespoň jednou za týden napsat informaci, co je v klubu nového, nebo udělat rozhovor s některou hráčkou. Např. 5.12. jsme hráli v Liberci a na soupisce chyběla smečařka Ambrožová, která do Italie nejela 22.11. k vůli angíně. Je to už 14 dní. Je už v pořádku ???
    Takže admine, začněte pracovat, nebo běžte do ………

• 14.12.2020 (18:14)
    Permalink

Tady je fakt ticho, jak po pěšině. Poslední informace vždy po zápasech psal Adam Fritscher, ten je ale také mluvčím fakultní nemocnice, a tam má nyní jistě mnoho práce. Takže pokud není nikdo jiný k dispozici, co by nám něco napsal, tak asi budeme muset počkat, až skončí koronavirus !

• 15.12.2020 (16:29)
    Permalink

Naše webové stránky, to je ostuda extraligy. Ve sloupci zápasy jeden chybný údaj za druhým. Termíny extraligových zápasů špatně. Na CEV.eu je jasně napsáno že druhé kolo hrajeme v Polsku od 2.2 do 4.2. My na vlastním webu nemáme nic. V odkazu tabulka máme odehrané jen 4 zápasy, přitom jich je odehraných jednou tolik. Pane Holásku, pane výkoný řediteli, co tam děláte, že nic neděláte.