Jako před pár dny. Olomoučanky opět nedaly šanci Prostějovu

V dohrávaném 6. kole extraligy nastoupily volejbalistky Univerzity Palackého na palubovce Prostějova. Repríza utkání, které skončilo na začátku týdne v Olomouci hladkou třísetovou výhrou domácího celku, měla opět stejný výsledek a favorit znovu zvítězil 3:0.
První pokusy Olomoučanek o bodový odskok v úvodu prvního setu sice Prostějov ještě s vypětím sil eliminoval, od stavu 5:8 však už hostující tým pevně převzal iniciativu. Domácí ještě jednou zkoušeli zareagovat (7:15, 10:15), vysoké porážce 12:25 už ale nezabránili.
Na začátku druhé sady Prostějovanky krátce vedly (2:0), byla to však pouhá epizoda (3:4, 6:10). Desetinásobné mistryně se tentokrát sice déle držely nadosah (8:10, 11:14), na protivníka ale znovu nestačily – 18:25.
Třetí dějství se po vyrovnaném úvodu rozhodovalo při šestibodové šňůře účastnic Ligy mistryň (8:10, 8:16). Od té chvíle už Prostějov uhrál pouhé tři výměny a prohrál opět vysoko 11:25.
„Komplikací pro nás byla absence Lucky Nové, která nedostala včas výsledek testu na koronavirus. S už tak zúženým kádrem jsme museli improvizovat, a proto mám radost, že holky za dané situace zabojovaly a odehrály skvělé utkání. V zápasově náročném programu je dobře, že jsme pošetřili síly,“ řekl trenér VK UP Petr Zapletal.
„Stejně jako v minulém vzájemném utkání se projevila velká útočná síla soupeřek. My jsme se znovu trápili na přihrávce i v zakončení, výkonnostní rozdíl je v současnosti obrovský. Což potvrdil jak průběh zápasu, tak konečný výsledek,“ konstatoval prostějovský kouč Ĺubomír Petráš.
Už zítra, v sobotu 5. prosince se vysokoškolačky představí v rámci 16. ligového kola na palubovce Dukly Liberec. Hrát se bude od 16 hodin.

VK Prostějov – VK UP Olomouc 0:3 (-12, -18, -11)
Rozhodčí: Kavala, Trumpeš
Čas: 63 minut
Diváků: 0
Prostějov: Jurčíková, Dvořáčková, Fričová, Kvapilová, Kopáčová, Pluhařová, libero Stavinohová. Střídaly: Weidenthalerová, Šípová, Baláková.
Olomouc: Valková, Pilepičová, Kamidinová, Madsenová, Schlegelová, Stümpelová, libero Zilbermanová.

1 komentář: „Jako před pár dny. Olomoučanky opět nedaly šanci Prostějovu

  • 4.12.2020 (23:36)
    Permalink

    Když jsem tu sestavu viděl na place tak jsem říkal, že to je před Libercem pořádný malér, ale holky to skvěle zvládly. Trenér Prostějova : „Stejně jako v minulém vzájemném utkání se projevila velká útočná síla soupeřek“ To si snad dělá srandu. Zápas jsme odehrály na jednu smečařku s účkem. Druhou smečařku suplovala Miša Madsen, druhá zdvojice našich blokařek.
    Doufám, že zítra budopu rozhodčí v Liberci pískat rovinu, ne jak dnes kdy poškodili opakovaně brněnské šelmy.

Komentáře nejsou povoleny.