Petr Zapletal: Získali jsme respekt kvalitního soupeře

Celkem čtyři přípravné zápasy odehrály volejbalistky VK UP Olomouc v rámci přípravy na blížící se sezonu s účastníkem polské nejvyšší soutěže, týmem BKS Stal Bielsko-Biała. A všechny skončily stejným výsledkem 3:1, když se dvakrát tímto poměrem prosadil polský tým a dvakrát vysokoškolačky. Po dvojici zápasů na půdě soupeřek se odvety uskutečnily na konci minulého týdne ve sportovní hale Univerzity Palackého.
Obě přátelská dvojutkání se přitom až zázračně podobala jako vejce vejci. Také tentokrát zvítězily v prvním duelu Polky a ve druhém olomoucký tým. „A znovu jako v Bielsko-Białe jsem do úvodního setu prvního zápasu postavil silnější sestavu, která sadu vyhrála. Poté už se opět do utkání zapojil celý širší kádr včetně několika juniorek, takže soupeř i přes vyrovnané sety průběh a výsledek otočil. Druhý den jsme už hráli celý zápas na vítězství, které se nakonec také znovu dostavilo,“ popsal opakování polského dvojboje kouč VK UP Petr Zapletal.
Jeho tým si u protivníka za své výkony vysloužil uznání a respekt. „Poláci byli moc rádi, že se všechna utkání v dnešní složité době mohla uskutečnit a kvitovali kvalitu našeho družstva. Což mě moc těší, protože polská liga je přece jen jinde než naše a Bielsko-Biała patří do jejího středu. Výsledkem je, že vedení Stalu chce s námi nadále spolupracovat a věřím, že jsme navázali velmi dobré a dlouhodobé kontakty,“ usmíval se Zapletal.
A dobré vztahy nenarušil ani fakt, že v vždy v prvním zápasu nastoupila za Olomouc sestava doplněná juniorkami a spíše střídajícími hráčkami. „To bylo samozřejmě dopředu dohodnuté a z polské strany akceptované. Sezona bude dlouhá, dojde určitě i na zranění a absence a široký kádr se bude hodit. Každopádně máme po těchto zápasech hodně materiálu a podnětů k analýzám a přemýšlení,“ konstatoval trenér Hanaček.
Po přátelském dvojutkání dostaly jeho svěřenkyně dvoudenní volno a poté zahájily nový přípravný blok společným teambuildingem. Následovat bude už 11. až 13. září mezinárodní turnaj Tomi Remont Cup v Olomouci.

2 komentáře: „Petr Zapletal: Získali jsme respekt kvalitního soupeře

 • 8.9.2020 (10:18)
  Permalink

  V Praze v Mizuno Cupu „potrénovaly“ Šelmy Brno, Dukla a domácí Olymp. Olymp výrazně zlepšil své webové stránky a na níže uvedeném linku je hodnocení poháru včetně záznamu jednotlivých zápasů. Díval jsem se na set Olympu s Duklou a zdálo se mi že to byl takový lepší trening. Trnku Olymp v podstatě nedokázal ubránit. Cesta jak blokařky z Dukly ubránit je kvalitní servis, aby nahrávačka neměla možnost nahrát na střed.
  Ještě jedna zajímavá zpráva na webu Olympu je, že se u nás na Tomi Remont turnaji má objevit slovinský Kalcit.
  https://www.pvk-olymp.cz/articles/2020/mizuno/

 • 8.9.2020 (11:18)
  Permalink

  Díky za článek, doufám, že v tom budete pokračovat… Kalcit je místo týmu z Maďarska, viz. článek níže.

Komentáře nejsou povoleny.