Sezona zahájena, po velké bitvě máme první body

Hned v úvodním kole nového ročníku extraligy volejbalistek byla k vidění mimořádná bitva a krásný sportovní zážitek. Zcela nový tým Univerzity Palackého Olomouc hostil rovněž posilami nabitý Olymp Praha a v dramatickém duelu plném zvratů se nakonec zrodilo nejtěsnější vítězství domácích v poměru 3:2.
První čtyři body nové sezony patřily Olomouci, a to i díky servisu nové kapitánky týmu Valkové. Olymp pak sice srovnal (10:10), ale další body znovu brala univerzita (15:11, 18:13). Ze závěru sady sice ještě bylo drama (22:21), ale domácí tým si nakonec vypracoval tři setboly (24:21) a ten druhý využil – 25:22.
Vysokoškolačky šly dlouho za úspěchem i ve druhém dějství, když se od soupeře odpoutaly při podání Stümpelové (10:10, 15:10) a v koncovce byly za stavu 23:18 blizoučko výhře. Jenže trenérovi hostí dokonale vyšlo střídání a servírující Komárková táhla Olymp k sedmibodové šňůře a velkému obratu, na jehož konci bylo vítězství Pražanek 25:23 a vyrovnání na 1:1.
Duel plný zvratů pokračoval: 1:5, 4:5 a 6:10, 12:10, takové byly úvodní sekvence třetího setu. Ten se nakonec lámal až v koncovce, od stavu 20:18 měly navrch vysokoškolačky, které po výsledku 25:19 vedly 2:1.
Tím ale nebyla „divočina“ u konce – 0:5, 4:5, 15:18, 20:18. Závěr čtvrté části opět sliboval úspěch pro domácí barvy (22:20), proti byla tentokrát servírující kapitánka Olympu Šimáňová a po pražském obratu na 25:22 přišel na řadu tiebreak.
Ani v něm se tradice neměnila. Hanačky rychle prohrávaly 2:6, otočily na 9:6 a 10:7, Olymp kontroval šesti body (10:13) a univerzita pro změnu pěti, po nichž bylo definitivně dobojováno – 15:13 a 3:2. Nadšená, ač bohužel poloprázdná orouškovaná hala aplaudovala oběma týmům.
„Na první ligové kolo to byl báječný volejbal. I s ohledem na to, že příprava byla hodně omezená a kluby měly málo šancí odehrát přípravné zápasy. My jsme mohli jet po třetím setu domů, ale také vyhrát za dva body. Pro nás byl velmi důležitý závěr druhého setu, kdy jsme dokázali otočit stav 18:23 v náš prospěch. Byla to hra dvou vyrovnaných týmů, divákům se určitě musela líbit a podle statistik tentokrát obrana převažovala nad útokem,“ řekl trenér Olympu Stanislav Mitáč.
„Dnešní utkání bylo skvělou reklamou na ženský volejbal. K tomu to byl první zápas sezony, který bývá obvykle velmi nervózní, protože soupeři nevědí, co od sebe mají čekat. Dnes se toho obě družstva zhostila na výbornou a nebála se jít do výměn naplno. Pro nás bylo trochu paradoxní, že když jsme v koncovce vedli, tak jsme set vždy ztratili. Konečný výsledek mohl být dnes jakýkoliv, mohli jsme zvítězit 3:0, ale také nakonec prohrát. Soupeř byl výborný, určitě je to jeden z aspirantů na titul. Nám utkání ukázalo, jak a na čem pracovat dál,“ konstatoval domácí kouč Petr Zapletal.
Ve druhém ligovém kole čeká Olomoučanky ve čtvrtek 24. září souboj dvou nejlepších ligových celků uplynulé nedokončené sezony. Univerzita se od 19 hodin představí na palubovce VK Brno.

VK UP Olomouc – PVK Olymp Praha 3:2 (22, -23, 19, -22, 13)
Rozhodčí: Spáčil, Kubinec
Čas: 128 minut
Diváků: 200
Olomouc: Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, Madsenová, libero Zilbermanová. Střídala: Ambrožová.
Olymp: Smutná, Boušková, Purchartová, Kocmanová-Havlíčková, Hodanová, Šimáňová, libero Pešková. Střídaly: Brichtová, Komárková.

Permalink

Kamarád důchodce, který si na podporu klubu koupil 2 permanentky na zápas kvůli coronaviru nešel a seděl doma u počítače. K jeho překvapení neviděl nic, protože klub nezajistil dohodnutý přenos do sítě volejbalového svazu. Záběr ze hřiště se údajně objevil až po skončení 5 setu. Chtěl si alespoň pustit záznam, ale ani to nefunguje. To by se opravdu v extralize nemělo stávat.
    Jinak zápas se mi líbil, co se dělo ve druhém setu kdy jsme vedli 23:18 a stačili prohrát 23:25 mi doteď hlava nebere. Taky nepamatuji, kdy jedna hráčka v zápase udělala na servisu 7 es. Dnes to byla Nikola. Proti zápasu s Olympem před týdnem to byl týmový kvalitativní pokrok, určitě půjdeme každým zápasem nahoru a ve čtvrtek v Brně to bude další volejbalová bitva.

• 23.9.2020 (1:14)
      Permalink

Prenosy od lonska nejsou delany kluby, ale externi firmou, kterou si najima svaz. Kritiku je treba smerovat tam.

• 20.9.2020 (10:27)
    Permalink

Opravdu je škoda toho druheho setu,mohlo to vypadat jinak.

• 20.9.2020 (13:16)
    Permalink

Všem příznivcům adrenalínu doporučuji live zápasy našich děvčat. Např. v zápase s Olympem jsme vedli ve druhém setu 23:18 a nakonec ho prohráli 23:25. Ve čtvrtem setu jsme vedli 22:20 a nakonec ho prozháli 22:25. V pátém setu se holky předvedly. Prohrávaly 2:6, otočily skore na 10:6 pro nás, pak jsme pro změnu prohrávali 13:10 a nakonec zápas vyhráli 15:13. Po zápase to trenér hostí St. Mitáč těžce rozdýchával a musel si dát po hale krátkou procházku. Na to, že se jednalo o dva vyrovnané týmy se jednalo o neuvěřitelné šňůry. S Olympem se můžeme potkat doma ještě jednou, pokud v základní části skončíme výš než on a samozřejmě čekám že se potkáme i v play of. Jinak je pravděpodobné, že se potkáme ještě v poháru a nebylo by od věci, kdyby se náš klub pokusil po třech letech dostat pohár z Brna na domácí palubovku.
    V neděli dopoledne jsem si chtěl zápas s Olympem ještě jednou vychutnat ale video se otevřelo až ve čtvrtém setu. Bylo mi líto toho pána jak psal Mirek, že seděl jako důchodce z preventivních důvodů doma u počítače a nakonec tzv. ostrouhal. To by se našemu klubu stávat nemělo. Jinak ještě k přenosu: kamera je konečně nad kůly, ale je nastavená příliš dolů, takže ukazatel skore v levém horním roku stíní část hrací plochy. Příště trochu víc zvednout je prosba pro techniky.

Permalink

• 23.9.2020 (18:43)
      Permalink

Je to naše hala a to jak přenos vypadá je také vizitka klubu. Takže pokud byla v zápase s Olympem špatně nasměrovaná kamera, měli byste Petře dohlédnout na to, aby byl další přenos v pořádku.

• 23.9.2020 (22:08)