Olomoučanky loupily v Brně, Šelmy porazily za tři body

Souboj dvou nejlepších týmů minulé sezony nabídlo utkání 2. kola nového ročníku extraligy volejbalistek. Univerzita Palackého Olomouc se v něm představila na palubovce brněnských Šelem a jednoho ze svých hlavních konkurentů o příčky nejvyšší porazila 3:1.
Začátek utkání byl Olomoučanky snový: jejich kapitánka Valková a později i její spoluhráčka Nová zahájily set skvělým servisem, následnou obranu na síti i případný útok zvládaly Hanačky skvěle a dostaly se do vedení 10:1. Hostující hráčky své vedení neustále navyšovaly a až za stavu 6:17 se Šelmy teprve dostaly do hry. Povedla se jim skvělá série na podání a dokonce srovnaly na 19:19. Vysokoškolačky se ovšem v koncovce chytily a zvítězily 25:22.
Šelmy však pokračovaly ve zlepšeném výkonu i ve druhém setu. Dobrý servis na straně domácích přidala také Marková a Brno šlo do vedení 11:5. Domácí hráčky využívaly naplno svou výškovou převahu, olomoucká obrana v poli jim ale dala dost zabrat ve snaze složit míč na palubovku. Neuvěřitelně dlouhá výměna však nakonec skončila chybou hostí, po níž Brno získalo setbol, který následně proměnilo a srovnalo.
Hra obou týmů byla i ve třetí sadě velmi vyrovnaná. Na domácí straně se sice dařilo univerzálce Horké, na stejném postu ale v týmu Olomouce zářila Pilepičová. Její tvrdé smeče i absence bodů brněnských blokařek pomohly tomu, že se univerzita dostala do vedení 2:1.
Čtvrté dějství navíc opět nezačalo pro domácí hráčky dobře, po kvalitním útoku soupeře hned zkraje setu si trenér Brna Ondřej Boula vzal oddechový čas (3:6). Ani ten ale nedokázal najít recept na skvěle rozehranou Novou, která složila všech pět pobídek od reprezentační nahrávačky Valkové. Dál zářila také olomoucká univerzálka Pilepičová a Brno se ve čtvrtém setu s účinností útoku pouhých 22 procent nedostalo na více než 11 bodů.
„Je to pro nás velmi cenné vítězství. My jsme zápas dobře rozehráli, pak jsme se ale dostali v úvodním setu trochu do křeče. V koncovce jsme to však nakonec dotáhli. Další průběh přinesl bitvu o každý bod a rozhodovalo se v koncovkách. Ve čtvrtém setu už Šelmy trochu rezignovaly a nakonec to byla nejjednodušší část duelu,“ konstatoval trenér VK UP Petr Zapletal.
„Zlomila nás koncovka třetího setu, která byla vyrovnaná a nedohráli jsme ji. Myslím, že holky to dnes odmakaly a hrály na hraně našich možností,“ mínil kouč Šelem Ondřej Boula.
V sobotu měly Olomoučanky nastoupit v hanáckém ligovém derby na palubovce Šternberka, utkání se ale vzhledem ke karanténě v týmu Sokola odkládá. Příští duel tak čeká univerzitu až další sobotu 3. října, kdy budou hrát derby pro změnu v Přerově.

VK Šelmy Brno – VK UP Olomouc 1:3 (-22, 21, -22, -11)
Rozhodčí: Kavala, Možnár
Čas: 111 minut
Diváků: 120
Brno: Šloufová, Janečková, Marková, Horká, Mikysková, Širůčková, libero Sklenářová. Střídaly: Kozubíková, Podhrázká, Benediktová, Beránková.
Olomouc: Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, Madsenová, libero Zilbermanová. Střídaly: Michalíková, Gogičová.

5 komentářů: „Olomoučanky loupily v Brně, Šelmy porazily za tři body

• 25.9.2020 (8:45)
    Permalink

Šelmy spoléhají stejně jako v loňském roce na svou výškovou převahu a herní kvalitu, ale zatím nemají natrénováno, takže ve 4 setu odešly i kondičně. Naše holky bojovaly i když se v některých momentech nedařilo. Na účku se Katka pořádne rozdováděla i zásluhou výtečných nahrávak další Katky. 30 bodů ve 4 setovém zápase je pořádný ranec. Ještě mě zaujalo jak trenér poslal ve druhém setu na plac druhou nahrávačku Jovanu, která má zcela odlišný styl. Několik jejich nečitelných nahrávek zcela rozhodilo jejich obranu. Jistě zajímavá možnost pro příští zápasy.
    V Praze Olymp postrádal svou první nahrávačku a bylo to zatraceně vidět. Ostrava jim pořádně zatápěla a povětšině zápasu byla lepší. Domácí útočili tzv. do plných a nadřeli se rozhodně víc než čekali. Brno v Přerově nepustilo domácí k ničemu. Jeho skutečnou výkonnost už v sobotu prověří Liberec

• 25.9.2020 (13:05)
    Permalink

Tak to vyšlo, blahopřeji I k dobrým individuelním výkonům Pilepič, Nové a Valkové ! Jen tak dál !

• 26.9.2020 (11:49)
    Permalink

Hezký den,
    Coronavirová doba mě fakt hodně štve, protože už jsem dědek a nechci riskovat, že jako divák v hale něco chytím. Zápasy sleduji na platformě svazu, která ale občas jde a pak zase mě z neznámých důvodů nejede. Jsou ale na ní pěkné statistiky, takže doporučuji všem k nahlédnutí.Přestože zatím na zápasy nechodím, jsem si koupil permanentku a zvažuji koupit jich ještě několik na podporu klubu, který ztráci na vstupném minimálně 20 tisíc na zápas.
    Myslím, že náš nový admin se už mohl aklimatizovat a mohl by začít fungovat. Mohl by nám např. sdělit jaké specifické podmínky musí hráčky v coronavirové době dodržovat. Jestli trénují se Sokolkami jak byly zvyklé, také by mohl udělat rozhovor s trenérem i jeho asistentem který je v klubu už 2 roky, ale pro fanoušky je v podstatě neviditelný.

• 30.9.2020 (10:50)