Návrat do Ligy mistryň výsledkově nevyšel, s polskými Policemi prohráváme 0:3

První vystoupení volejbalistek VK UP Olomouc v nejprestižnější klubové soutěži světa Champions League po třiadvaceti letech skončilo porážkou. Elitní tým ze silné polské ligy Chemik Police přehrál vysokoškolačky na pohárovém turnaji v italské Novaře s přehledem 3:0. Druhý zápas turnaje čeká Univerzitu Palackého už ve středu 25. listopadu, kdy se od 17.30 hodin střetne s domácím celkem a posledním vítězem Ligy mistryň Igor Gorgonzola Novara.
Olomoucký tým začal proti sedminásobným polským mistryním nebojácně, rychle vedl 5:3 a naposledy ještě 9:8. Jenže to už se favorit postupně rozehříval (9:11) a za stavu 10:13 přinutil trenéra Hanaček k prvnímu oddechovému času. I po něm však náskok Chemiku dál narůstal (12:17, 14:21) a výsledkem byla prohra univerzity 18:25.
Druhý set měl velmi podobný průběh – rychlé, ale těsné vedení Olomouce (3:1, 7:6), následný obrat Polek a oddechový čas pro VK UP (8:10). Ani tentokrát pauza nezabrala (10:15), univerzita se sice držela v kontaktu o něco déle (15:18), ovšem nakonec polskému náporu podlehla poměrem 19:25.
A ještě jednou nadějný začátek vysokoškolaček, jenže ze stavu 2:0 ve třetím dějství to bylo rychle 4:6 a poté 6:10. Vcelku sympaticky hrající lídr české extraligy se sice snažil, na favorita to ale nestačilo. Rozdíl ve skóre znovu nezadržitelně stoupal (11:16, 12:22) a třetí set dlouho vypadal na olomoucký debakl. Ten se sice v koncovce podařilo zmírnit a polský protivník dokonce poprvé sáhl po oddechovém času, po porážce 18:25 bylo ale po utkání.
„Už jsme hráli daleko lepší zápasy, nebyl to z naší strany ideální výkon,“ konstatoval kouč VK UP Petr Zapletal. „Největší rozdíl byl v útoku a na blocích. Soupeř byl lepší, má svou velkou kvalitu a hodně nás dnes ničil i servisem. Škoda že jsme nebyli sebevědomější a nevěřili si víc. Na tom musíme do dalších dvou zápasů turnaje zapracovat a na utkání s Polkami rychle zapomenout. Nečeká nás však vzhledem ke kvalitám protivníků vůbec nic snadného,“ ví Zapletal.

VK UP Olomouc – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (-18, -19, -18)
Rozhodčí: Boulangerová (Belgie), Wolf (Švýcarsko)
Čas: 67 minut
Diváků: 0
Olomouc: Valková, Nová, Stümpelová, Pilepičová, Schlegelová, Madsenová, libero Zilbermanová. Střídala: Kulová.
Police: Kowalewská, Łukasiková, Kąkolewská, Brakočevićová, Mędrzyková, Wasilewská, libero Maj-Erwardtová. Střídala: Połećová.

3 komentáře: „Návrat do Ligy mistryň výsledkově nevyšel, s polskými Policemi prohráváme 0:3

 • 25.11.2020 (0:10)
  Permalink

  Ten nadpis to je vtip? Co tím chtěl autor sdělit, že čekal naši výhru či co? Naše skupina je jednoznačně nejtěžší a i když Police zatím v polské lize zakopává, tak je to nejbohatší polský klub nabitý reprezentantkami. Myslím, že děvčata se nemají za co stydět. Polská liga jede bez přestávek a naše nerozehranost a a z toho vyplývající nevynucené chyby byly zřejmé. Chtěl bych pochválit Lucku Novou, která podala výtečný výkon. Zítra to budeme mít výrazně těžší proti domácím Italkám, které smetly ruskou Kazaň ještě výraznějším způsobem.

 • 25.11.2020 (8:42)
  Permalink

  Bohužel byly Polky opravdu ve všem lepší. Na servisu, na přijmu, na nahrávce, v ùtoku I na blocích. Výpadek v treninku I ve hře byl patrný. Nevìm, zda by plánovaná sestava ( s brazilkou a kubánkami ) dopadla lépe. Nedá se nic dělat. Naše liga neni správným měřitkem výkonosti.

 • 25.11.2020 (11:56)
  Permalink

  Myslím, že to holky rozhodně nedaly zadarmo, byl to docela dobrý zápas, spousta vybraných míčů a dlouhé výměny. O momentální formě se v této složité době bavit nebudeme, ale v dané situaci holky dali maximum a ostudu rozhodně neudělaly. Samozřejmě Polky jsou někde jinde, ale i tak palec nahoru !! Ještě si užít 2 zápasy se světovými oddíly a pak hurá na tu naši ligu, kde se tyto zkušenosti budou hodit.

Komentáře nejsou povoleny.