Mladší žačky berou bronz!

Rok 2020 začalo družstvo mladších žaček hned prvním lednovým víkendem. Po prosincových výhrách v obou soutěžích děvčata postoupila do lepších skupin. V soutěži starších žaček do skupiny C (kde hrají jako družstvo Olomouc D) a v mladších žačkách do skupiny A.
První lednový turnaj se konal v Uničově. Naše holky čekaly poměrně tvrdé porážky od všech tří družstev, a to Uničova (12:25, 12:25), Moravské Třebové (8:25, 9:25) a Olomouce B (9:25, 20:25). I přes uklidňování trenérek, že jsou soupeřky starší a zkušenější, odjížděly hráčky velmi zklamané. V neděli jsme vyrazili i s několika rodiči do Lanškrouna, kde jsme bojovali ve skupině A – děvčatům se podařilo vyhrát dva sety, a to s družstvy VAM Olomouc a Lanškroun, i když rozhodující sety byly velmi těsné. Nejvíce mrzela porážka s VAM Olomouc, kdy jsme prohráli 13:15. Děvčata po tomto víkendu spadla do horších skupin, ale i tak jsme odjížděli s dobrým pocitem z pěkného výkonu.
V sobotu 12. ledna jsme turnaj mladších žaček – skupinu B pořádali na ZŠ Terera. Po zklamání z minulého víkendu holky nedarovaly soupeřkám ani set a s poměrně jasnou převahou zvítězily ve všech třech zápasech. Konkrétně se Šternberkem (25:8, 25:17), Žichlínkem (25:10, 25:9) a Přerovem B (25:12, 25:23). Děvčata si tak opět zasloužila postup do lepší skupiny A.
Další lednový víkend nás opět čekaly dva zápasy po sobě, a to v sobotu 25. ledna, kdy jsme turnaj pořádali ve spolupráci s družstvem Olomouc C na Čajkárně v Olomouci. Děvčata vyhrála všechny tři zápasy nad družstvy Olomouc C, Šumperk C a Bohuňovice – pouze s Bohuňovicemi ztratila jeden set. Neděle 26. ledna se odehrála v Přerově, skupina A je pro nás po celou sezónu oříškem, se soupeřkami jsou zápasy většinou vyrovnané a rozhodují koncovky zápasů, které nám moc nejdou. To se potvrdilo i v zápasech s VAM Olomouc, se kterou hrajeme celkově velmi pěkné duely, ale nedaří se nám prolomit smůlu – zápas tak skončil opravdu těsnou výhrou VAMky, a to 22:25, 25:22, 15:13. Přerov A nás porazil výkonem 25:22 a 25:20, děvčata však i podle přítomných rodičů předvedla zatím svůj nejlepší výkon a trenérky byly spokojené.

cervene

Únor byl i díky jarním prázdninám bez zápasů, a tak jsme s děvčaty věnovali čas přípravě. Především jsme se zaměřili na techniku smeče a horního podání. Na konci března nás totiž měl čekat vrchol sezony – mistrovství České republiky mladších žaček v Opavě. Bohužel situace s koronavirem postupně gradovala, v březnu tak proběhly pouze dva turnaje, a to 7. a 8. března – oba dva dny jsme turnaj pořádali na ZŠ Terera a děvčata všechny zápasy vyhrála. Tímto moc děkujeme trenérům Lence Poštolkové, Jitce a Borovi Kekovým, že nám po celou sezónu pomáhali s organizací domácích turnajů.
K 12. březnu 2020 jsme trénování museli pozastavit, následně byly zrušeny i všechny volejbalové soutěže. Konečné výsledky jsou však krásné – v soutěži mladších žaček jsme v Olomouckém kraji obsadily výborné 3. místo. Vzhledem k tomu, jak se vyvíjela celá sezona, kdy jsme vždy ze skupiny B s přehledem postoupili do skupiny A, kde jsme však nedokázali zápasy dotáhnout a vyhrát, se jedná o očekávanou pozici.
Soutěž starších žaček pro nás byla výzvou, zde jsme obsadili 15. místo z 18 týmů. Soupeřky byly starší než naše děvčata, proto jsme na ně pyšné a víme, že do zápasů dala vše. Zkušenosti se jim jistě budou hodit hned další sezonu. Naše holky narozené v roce 2007 totiž od příští sezony postupují k jiným trenérům a bude je čekat soutěž starších žaček. Těšíme se na holky narozené v roce 2008, část z nich s námi už trénovala.

Společná 2007+2008

Na závěr jen vzkaz našim holkám – jsme na vás moc pyšné!
I přes naši malou skupinu 13 hráček jste zvládly hrát dvě soutěže, poctivě trénovaly a na zápasech bojovaly. Děkujeme i vašim rodičům za podporu, pomoc s odvozy a milá slova, která nás vždycky potěšila. Budete nám chybět!
Trenérky Martina, Verča Č. a Verča Z.

Martina Grmelová

Trenérky Růžovky s medailemi

1 komentář: „Mladší žačky berou bronz!

  • 6.5.2020 (12:35)
    Permalink

    Martina je výborná trenérka, do budoucna je úspěch zaručen.

Komentáře nejsou povoleny.