Liga mistryň v Olomouci? Jsme připraveni, říká šéf VK UP Jiří Zemánek

Uplynulý ročník extraligy volejbalistek sice zůstal kvůli koronavirové pandemii nedohrán, nikdo nesestoupil a titul mistryň republiky se neuděloval, konečné pořadí po základní části soutěže však zůstalo zachováno. A to zejména kvůli nasazení týmů pro příští sezonu v evropských pohárech. V prestižní Champions League se tak měly představit volejbalistky VK Brno, vítězky dlouhodobé části extraligy. Ty ale účast v Lize mistryň na konci minulého týdne odmítly. O vstupenku do elitního klubu tak požádá druhý tým tabulky a loňský mistr – Univerzita Palackého Olomouc. Ta už svůj zájem potvrdila.

„Účast v Champions League je sice nesmírně finančně a organizačně náročná a naše ekonomická situace není po nedohrané sezoně a při známých potížích našich partnerů úplně růžová, přesto do toho jdeme,“ potvrzuje podání přihlášky do nejprestižnější evropské klubové soutěže předseda VK UP Olomouc Jiří Zemánek. „Ze svazu máme potvrzeno, že bychom se do Ligy mistryň měli dostat přímo, což je obrovská výzva a lákadlo. Vrcholový sport se dělá právě kvůli takovým nádherným vrcholům a skvělí olomoučtí fanoušci si takový zážitek prostě zaslouží. Navíc stavíme zcela nový kádr, který by měl mít ambice se s touto výzvou po sportovní stránce úspěšně poprat,“ je přesvědčen Zemánek.

Olomoucké volejbalistky už sahaly po účasti v hlavní fázi Ligy mistryň vloni na podzim, na palubovce ukrajinského Chimiku Južnyj však těsně prohrály rozhodující zlatý set. „Pokud vše vyjde a naše účast v základní skupině bude potvrzena, bude to zároveň velký signál pro naše stávající i potenciální nové partnery, že to s našimi ambicemi myslíme opravdu vážně. A věříme, že to nezůstane bez odezvy například u města Olomouc, které nám zatím zkrátilo slíbenou finanční podporu, ale tento moment by měl jeho rozhodnutí zvrátit,“ věří Jiří Zemánek.

9 komentářů: „Liga mistryň v Olomouci? Jsme připraveni, říká šéf VK UP Jiří Zemánek

 • 2.6.2020 (9:45)
  Permalink

  Většina klubů z ligy mistryň u má tzv. nabito a sestavu hráček v podstatě hotovou. Ještě se s tím trochu potýkají v Polsku, ale v Italii, Rusku, Turecku je hotovo. O to zajímavější je že se zatím v žádné sestavě neobjevuje jméno Gábiny Orvošové, nebo Veroniky Trnkové. Vypadá to, že skončí v některém z průměrných klubů a přitom si mohly zahrát v Olomouci ligu mistryň. Škoda…..

 • 2.6.2020 (13:12)
  Permalink

  Budeme muset také věřit , že kubánky a hlavně brazilka v pořádku a včas dorazí. Je to letos opravdu mezinárodní sestava.

 • 3.6.2020 (13:22)
  Permalink

  Na prostějovském webu je rozhovor s liberem Adélou Stavinohovou. Nikde ani zmínka o tom, že by s Olomouce chtěla odejít k vůli zahraničnímu angažmá jak hovořil s novinářem Mátlem v Olomouckém Deníku trenér Zapletal. Je tam napsáno, že ji Prostějov oslovil, zda se nechce vrátit domů a ona to akceptovala, pravděpodobně proto, že nabídka na další sezonu z Olomouce nepřišla.
  Z různých rozhovorů na jiných webech začínají docházet informace které jsou dost odlišné od informací, které jsme dostali od trenéra našeho družstva. je to škoda, že to tak je. kdyby trenér Zapletal řekl, že Stavinohovou nevzali, protože dali přednost Kulové bylo by to rozhodnutí vedení, i když my fandové víme, že Adéla byla zejména v druhé polovině sezóny podstatně lepší. Nerad bych se nakonec z vedlejších zdrojů dozvěděl, že Verča Strušková nedostala na další rok smlouvu a Trnka dostala takovou nabídku aby pro ni byla nepřijatelná.

  • 4.6.2020 (8:46)
   Permalink

   Olomouc zcela jistě neprodloužila smlouvu se Stavinohovou, protože měli už před koncem sezony domluvenou Zilbermanovou a je zcela jasné proč…

 • 3.6.2020 (18:41)
  Permalink

  Nevím v čem hledáte pořád nějakou senzaci. Pozvěte holky na kafe a třeba budete mít lepší info než trenér

  • 4.6.2020 (11:31)
   Permalink

   Já nehledám žádné senzace, jen očekávám že informace které jako fanoušci dostáváme jsou férové, že je to pravda. když se po čase dočtu na jiném webu, že je to všechno jinak, tak mě to fakt mrzí. To je tak asi všechno.

  • 5.6.2020 (5:29)
   Permalink

   Přátelé, on to trenér, nebo někdo kdo skládá tým, nemá vůbec jednoduché. Osloví hráčku, dá ji konkrétní, někdy i nadstandardní na české poměry. Za týden přijde hráčka s odpovědí, že chce do zahraničí, (popř. že chce založit rodinu), a že si hledá angažmá. Pak trenér reaguje a hledá na daný post náhradu. Jenže, ono to není tak jednoduché sehnat dobré angažmá, a třeba libero se týmu kupuje jako poslední, až zbudou peníze. A co se pak děje dál, hráčka se začne nabízet a někdo, ji vezme a z daleka se nepřiblíží podmínkám nabízené pokračovací smlouvy. No co, je to vyčůranost nebo hloupost? To ať si každý přebere sám. Osobně chápu hráčky, které to chtějí zkusit jinde, ale až si to vše srovnají v hlavě, což je velká vzácnost. Volejbalu zdar a tomu v Olomouci zvlášť.

  • 7.6.2020 (8:17)
   Permalink

   Myslím, že lépe to vystihnout nešlo, hlavně po přečtení toho prostějovského článku…

 • 4.6.2020 (9:51)
  Permalink

  Už bych se opravdu nehrabal v tom, proč kdo odešel, nebo neodešel a kam šel. Daleko důležitější bude se připravit, z čehož mám trochu obavy. Těch hráček zvenku je přece jen trochu hodně a v té mimořádné situaci mohou nastat problémy s nástupem. A o termínu se nikdo nezmiňuje, čas běží a někde ve světě jsou ještě pořád velké problémy a cestovat se nedá. V tom vidím velký problém.

Komentáře nejsou povoleny.