Dobrý vstup do nového roku. V Brně vítězíme za hodinu

V prvním soutěžním utkání nového roku hrály volejbalistky VK UP Olomouc v rámci 17. kola extraligy v Brně na Králově Poli. Vysokoškolačky zvítězily během 64 minut bez větších potíží 3:0 a daly svým příznivcům naději na solidní začátek roku.
Olomoučanky si hned na začátku prvního setu vytvořily sedmibodový náskok (1:8), a Královo Pole se na ně už pak po celý zbytek sady marně dotahovalo. Do koncovky tak hostující hráčky vstupovaly za stavu 21:11 ve svůj prospěch a pohodlně si dokráčely pro výhru 25:14.
V následující sadě sice držely domácí volejbalistky se spoluhráčkami v úvodu krok (8:6), pak ale začala znovu úřadovat univerzita a skóre otočila pro sebe až na 11:16. Na srovnání pak byl domácí tým už krátký, a tak favorit zvítězil za 22 minut i ve druhém dějství, tentokrát poměrem 25:16.
Třetí set byl tahanicí o každý míč do stavu 8:8, Olomouci se poté ale povedlo připsat čtyři body v řadě a dostat se tak do vedení 12:8. Svěřenkyním Matúše Kalného se skóre zvrátit nedařilo, a tak měly hostující hráčky v závěru sady hned šestibodový náskok (16:22). V koncovce proměnily vysokoškolačky hned první nabídnutý mečbol – 17:25.
„Potřebovali jsme se dostat do herní pohody, protože před Vánoci se nám úplně nedařilo, takže jsme rádi za to, jak jsme dnes zápas odehráli. Hráli jsme trpělivě a čekali na soupeřovy chyby, které přišly,“ hodnotil kouč vítězného celku Petr Zapletal.
„Dnes byla kvalita jednoznačně na straně soupeře. My jsme měli pár pasáží, ve kterých jsme se mohli chytnout, ale nepovedlo se to. Chybí nám hráčky v útoku a s tím se těžko vyhrává,” uznal za Brňanky Matúš Kalný.
Základní část extraligy zakončí Olomoučanky v sobotu 11. ledna od 16 hodin domácím zápasem proti Přerovu. Ještě předtím ale budou bojovat ve čtvrtek 9. ledna od pěti odpoledne ve Šternberku o postup do Final Four Českého poháru; úvodní duel skončil v Olomouci těsnou výhrou univerzity 3:2.

VK Královo Pole – VK UP Olomouc 0:3 (-14, -16, -17)
Rozhodčí: Ištvanech, Kubinec
Čas: 64 minut
Diváků: 150
Královo Pole: Šloufová, Carpentierová, Kvapilová, Pavlíková, Bukovská, Podhrázká, libero Digrinová. Střídaly: Judlová, Pokorná, Kuníková, Grabovská.
Olomouc: Hodanová, Trnková, Orvošová, Michalíková, Strušková, Dudová, libero Stavinohová.

DR191817 DR191804

3 komentáře: „Dobrý vstup do nového roku. V Brně vítězíme za hodinu

• 5.1.2020 (7:45)
    Permalink

Děkujeme za povedeny vikend. Dik patři také Šternberku za výkon proti Šelmám. Jen tak dál , teđ ještĕ Přerov.

• 5.1.2020 (9:39)
    Permalink

Super, holky, ono to půjde. A super též Šternberk. Vyhrát na Olympu, s Prostějovem a s Brnem (Šelmy), tak tomu říkám výkon. Ale pozor, odveta Českého poháru je ve Šternberku a ten teď „jede“.

• 8.1.2020 (12:42)
    Permalink

Naše stránky jsou trvale v zimním spánku, takže na níže uvedeném linku z VK Prostějov se fanoušek dozví jak bude probíhat druhá část extraligy. Naše děvčata budou pravděpodobně hostit v prvním kole Frýdek a pak jedou do Brna na Šelmy.