Pekelná přestřelka s Ostravou přinesla nakonec tři body

Důležitý zápas odehrály ve 13. extraligovém kole volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc doma proti silné Ostravě, s níž bojovaly o samotnou špici tabulky.V utkání plném zvratů nakonec vysokoškolačky získaly tři body, přestože až po čtyřsetové dramatické bitvě.
Vývoj úvodního setu předznamenala šňůra servisů domácí univerzálky Orvošové, po níž to bylo 9:3. Univerzita svůj náskok pohodlně udržovala, hrála uvolněně, a když přidala při podání Trnkové další velký bodový příděl (15:9, 24:9), sada skončila vysokým vítězstvím Hanaček 25:10.
Jenže jak už to bývá, takový výsledek bývá mnohdy ošidný. Do druhého dějství vstoupila mnohem lépe Ostrava (0:3, 3:7), domácí celek sice dokázal srovnat (8:8), jenže po většinu dalšího průběhu už pouze dotahoval. V koncovce Olomoučanky sice téměř zlikvidovaly hrozivé manko (18:22, 21:22), hosté si ale vypracovali dva setboly a ten druhý proměnili ve vyrovnání – 23:25.
A znovu se obraz hry dokonale otáčel. Univerzita Palackého šla ve třetí sadě rychle do trháku (3:0, 7:3, 13:7) a v závěru při servisech Struškové proměnila tuto část střetnutí znovu ve svou exhibici s výsledkem 25:12.
Na začátku čtvrtého setu se zdálo, že bude rychle hotovo (2:0). Ostravanky ale maximálně riskovaly, samy šly do vedení (7:9, 9:12) a při podání exolomoucké Kaluskové (za svobodna Nachmilnerové) se dokonce pěti body v řadě utrhly na hrozivých 10:17. Trenér VK UP Zapletal zariskoval, poslal na hřiště střídající Kazačenkovou a její servisy dokonale zvrátily celý průběh setu (19:17). Od stavu 20:20 šla navíc na podání další náhradnice Handleyové a univerzita už stav 23:20 dotáhla k vítězství 25:21.
„Domácí vyhráli zaslouženě. My jsme slibně rozjeli čtvrt set a mohli jsme zápas dotáhnout do tiebreaku. Olomouci ale pomohly střídající hráčky a my jsme byli příliš nedůrazní,“ konstatoval ostravský kormidelník Zdeněk Pommer.
„Důležité vítězství v nervózním utkání. K našemu úspěchu hodně přispěly střídající hráčky, za což jsem rád, stejně jako za tři body,“ mohl být nakonec rád domácí kouč Petr Zapletal.
Ve středu 4. prosince se Olomoučanky představí od 20.30 hodin v dalším z vrcholů letošního soutěžního ročníku v rámci úvodního kola základní fáze evropského poháru CEV Cup na palubovce špičkového italského celku Busto Arsizio.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:1 (10, -23, 12, 21)
Rozhodčí: Možnár, Peloušek
Čas: 92 minut
Diváků: 400
Olomouc: Hodanová, Trnková, Orvošová, Michalíková, Strušková, Dudová, libero Stavinohová. Střídaly: Burbeljuková, Handleyová, Kazačenková.
Ostrava: Kojdová, Kalusková, Wanczyková, Žarnovická, Nečasová, Pospíšilová, libero Chevalierová. Střídaly: Adamčíková, Faltínová, Kašparová, Zemanová, Žolnerčíková.

DSC05823 DSC05821 DSC05819 DSC05814 DSC05811

9 komentářů: „Pekelná přestřelka s Ostravou přinesla nakonec tři body

• 1.12.2019 (12:07)
    Permalink

Samozřejmĕ je každý zápas i každý set jiný ale ten první a třetì byly super. Jen tak dál. Ono to přijde.

• 1.12.2019 (14:08)
    Permalink

Pekelná přestřelka??? Tak nevím jestli byl autor článku na stejném zápase. Útok Olomouc 41%, OV 25, bloky 12:7, příjem 59%:51, rozdíl dobrých a špatných míčů 40:7. Po prvním setu jsem si říkal, že už jsou holky zpátky a je to zase stará dobrá Olomouc. Ve čtvrtém setu za stavu 10:17 bylo na malér zaděláno a vypadalo to na jasný pátý set, přitom rozdíl v kvalitě obou družstev byl markantní. OV totiž vždy po jednom špatném setu trochu přidala a my hodně, opravdu hodně ubrali na kvalitě.
    Co mě hlava nebere je skutečnost, že Martina v jednom setu hraje špičkový volejbal a hned v dalším je to o level horší a musí jít střídat.
    Přesto jsou tu jasná pozitiva. Eva Hodanová se každým odehraným zápasem zlepšuje, dnes se dostala v útoku na 44% a byla z našich děvčat v útoku nejlepší. Blokařky se pravidelně střídají a v každém zápase ukazují kvalitu, tam trenér problém nemá. Erika na nahrávce se začíná prosazovat a když je tzv. zle jsou obě nové smečařky svou kvalitou schopny pomoci.

• 1.12.2019 (16:35)
      Permalink

Jako vždy… a dodám, Martina s Gábinou jsou útočné síly družstva a tedy v zorném poli soupeře a přesto se prosazují. Že to není jednoduché vědí ony dvě nejlépe a ty jim tím svým „pindáním“ hrozně pomáháš. Vystřídaly, vydechly a makaly dál. Ani ty ani já nejsme vždy OK, a nikdo nás „nerozebírá“ – tak si prosím dej pauzu a zameť si doma před svým prahem a neotravuj zde vzduch.

• 1.12.2019 (17:29)
      Permalink

Že na naše smečařky budou stavět soupeřky obranu je přece samozřejmé, my to děláme taky. Já jsem zde napsal jen svůj názor a ty hned urážíš. V podstatě jsem tady pochválil celé družstvo i když víme, že do loňské formy je zatím daleko. Co se týká Martiny, to si můžeš najít ve statistikách setů a je to obecně známý fakt. Když bude sebemenší důvod k pochvale rád to sem napíšu.

• 2.12.2019 (13:49)
    Permalink

No hlavně aby zahrály alespoñ takto v Itálii. Budeme držet palce. Tam to bude ale asi o hodně těžši.

• 2.12.2019 (15:48)
      Permalink

Arsizio je momentálně na druhém místě A1 a posledních 5 zápasů neprohrálo, bude to hodně těžké, ale jak se říká kdo se bojí s.re v síňi, takže do nich holky.

• 4.12.2019 (11:07)