Hanačky zvládly pohárovou odvetu a postupují, do Olomouce přijede Dinamo Kazaň!

Olomoucké volejbalistky v minulém týdnu vykročily za postupem do další fáze poháru CEV, když zvítězily na půdě nizozemského Almela ve třech setech. V odvetě potřebovaly uhrát alespoň dva sety, což se povedlo, když soupeřkám nepovolily ani set a slaví postup do dalšího kola! V něm je čeká ruský gigant z Kazaně.

Volejbalistky ze „země tulipánů“ vstoupily do utkání nebojácně a držely s domácím favoritem krok do stavu 9:9. Poté si Hanačky vytvořily tříbodový náskok při servisu Bernardy Ćutuk, který postupně narůstal společně s výkonem domácích hráček. Ten se snažil přibrzdit hostující trenér Berendsen, když si v krátkém sledu vybral oba své oddechové časy, ale Hanačky to nezastavilo. Tečku za úvodní sadou udělala kapitánka Dudová, která překvapila hostující hráčky, když zahrála na první přes 25:16.

Do druhého setu vstoupily hráčky Eurospedu s odhodláním a odměnou jim bylo tříbodové vedení v prvním technickém time outu (5:8). Dlouho jim však nevydrželo a Olomoučanky při servisu Martiny Michalíkové srovnaly na 9:9. O pár chvil později to byl domácí tým, který šel při servisu Moniky Dedíkové do vedení 16:13, ale Almelo neskládalo zbraně a dokázalo rychle srovnat (17:17). V koncovce se však žádné drama nekonalo, když domácím zafungovala na bloku spolupráce sehrané dvojice Dudová – Ćutuk, tak svítilo na tabuli 20:17. Chorvatské blokařce se v této fázi utkání dařilo a společně s Michalíkovou dotáhly Hanačky k vítězství ve druhé sadě poměrem 25:18.

Ve třetím setu, tak mohl trenér Teplý prostřídat sestavu a do hry se postupně zapojily všechny hráčky, jež měl k dispozici. I přesto Olomouc dál dominovala a vytvořila si vedení 19:12. Následně sice Almelo dokázalo snížit na pouhé dva body (20:18). Závěr si však domácí tým nenechal utéct a vyhrál zaslouženě 25:20.

A hurá na Kazaň! :))) #CEVcupW #olomouc #victory #volleyball

A photo posted by VK UP Olomouc (@volejbalolomouc) on

Nyní mají volejbalistky Olomouce krátké volno, ale už 28. prosince je čeká další soutěžní utkání. V domácí hale vyzvou od 17 hodin, v rámci Středoevropské ligy, třináctinásobné mistryně Slovinska z Mariboru a o dva dny později se v témže čase postaví proti celku z Vídně.

Středoevropská liga (MEVZA) a její program:

1. prosince od 17 hodin: VK UP Olomouc – Odbojkarski klub Nova KBM Branik (Slovinsko)
  2. prosince od 17 hodin: SG VB NÖ Sokol/Post SV – Odbojkarski klub Nova KBM Branik
  3. prosince od 17 hodin: VK UP Olomouc – SG VB NÖ Sokol/Post SV (Rakousko)

VK UP Olomouc – Eurosped Almelo 3-0 (25:16, 25:18, 25:20)