Ostrava bojovala, tři body však zůstávají v Olomouci

V pozici staronových vítězek Českého poháru se volejbalistky VK UP Olomouc představily ve 22. extraligovém kole na domácí palubovce proti týmu Ostravy. Vysokoškolačky v utkání s tradičním rivalem potvrdily roli favorita, zvítězily 3:0, ale ve druhém a zejména třetím setu se na výhru nadřely.
Aktivněji vstoupily do utkání aktivněji domácí volejbalistky (5:2, 8:4), jenže nastolené tempo neudržely, nechaly Ostravu srovnat (11:11) a dokonce ji několikrát krátce pustily do jednobodového vedení. Rozhodující moment první sady nastal při servisu Orvošové, při kterém Hanačky otočily z 18:19 na 23:19 a koncovku už dohrály do vítězného konce – 25:21.
Druhé dějství bylo dlouho vyrovnané a oba celky se střídaly v maximálně tříbodovém vedení. Častěji měla o něco více navrch Ostrava (2:5, 13:16), přetahovanou v závěru setu (23:22, 23:23) však opět lépe zvládl favorit, jenž po výsledku 25:23 vedl 2:0.
A když v úvodu třetí části otočila univerzita při servisu Kazačenkové z 3:4 na 7:4, vypadalo to, že obhájce mistrovského titulu kráčí k rychlé výhře. Jenže hosté přitvrdili na podání a domácí celek byl rázem v problémech (9:12, 11:15). Znovu s Kazačenkovou na servisu Olomoučanky srovnaly krok (12:16, 16:16), ale pak na palubovce opět vládly Ostravanky. Za stavu 18:23 už se diváci pomalu připravovali na další set, vysokoškolačky v čele s podávající Hodanovou však byly proti (23:23). Hostující volejbalistky poté zahodily dva setboly za sebou a přišel trest v podobě proměněného mečbolu Olomouce – 27:25 a 3:0.
„V klíčových momentech jsme byli nedůrazní v útoku. Trestuhodně jsme promarnili koncovku třetího setu, v němž jsme byli po celý jeho průběh lepší. Měli jsme v té chvíli složit balony na zem, místo toho jsme chybovali,“ zlobil se ostravský kouč Zdeněk Pommer.
„Těžce vybojované vítězství proti těžkému soupeři. Na nás po náročném finálovém turnaji Českého poháru logicky dolehl útlum. Holky dostaly dva dny volna, což bylo na výkonu i přes bojovnost týmu znát. Hra nebyla ideální, ale to se dalo trochu čekat. Teď už najíždíme na normální cyklus a pomalu zahajujeme přípravu na blížící se play-off,“ řekl trenér Univerzity Palackého Petr Zapletal.
Ve 23. extraligovém kole se Olomoučanky představí ve čtvrtek 20. února od 17 hodin na palubovce Prostějova.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:0 (21, 23, 25)
Rozhodčí: Trumpeš, Ištvanech
Čas: 84 minut
Diváků: 500
Olomouc: Hodanová, Bezhandolská, Orvošová, Kazačenková, Strušková, Handleyová, libero Kulová. Střídaly: Michalíková, Trnková.
Ostrava: Zemanová, Kašparová, Kojdová, Kalusková, Wanczyková, Žarnovická, libero Chevalierová. Střídaly: Žolnerčíková, Pospíšilová, Faltínová, Adamčíková.

DSC06052 DSC06049 DSC06046 DSC06044 DSC06043

2 komentáře: „Ostrava bojovala, tři body však zůstávají v Olomouci

• 17.2.2020 (13:19)
    Permalink

Super výsledek, jen tak dál!
    Zdraví Fanda, Pavla, Jaruška, Květa a paní vedoucí, samozřejmě i Martin s pejskem Annie.

• 20.2.2020 (12:14)
    Permalink

Tak jsem se dočetl na FB že „Výkony Evy Hodanové pomalu, ale jistě před závěrem sezóny rostou.“ Já bych si dovolil k tomu dodat, že Eva je v současné době z 5 smečařek uvedených na soupisce našeho družstva jasná jednička. Většinou ji v zápasech chvíli trvá než si s nahrávačkou tzv. sedne, ale pak je radost se dívat na skládané míče i velmi solidní příjem.